Najczęstsze błędy popełniane w projektowaniu pomieszczeń biurowych

Aranżacja przestrzeni do pracy — niezależnie od jej wymiaru — pod pewnymi względami jest zadaniem nieco bardziej wymagającym niż urządzenie prywatnego mieszkania.

 

Projektując pomieszczenia biurowe, poza oczywistym aspektem estetycznym, należy skupić się na szeroko rozumianej ergonomii, jednocześnie stosując się do pewnych uniwersalnych zasad i wytycznych, aby stworzone miejsce pracy było nie tylko atrakcyjne i inspirujące, ale przede wszystkim bezpieczne i pełne komfortu. Poniżej omawiamy najczęstsze błędy popełniane przy okazji tego typu przedsięwzięć.

 

Projektowanie pomieszczeń biurowych — najczęstsze błędy

Jednym z najpoważniejszych przewinień w kontekście projektowania pomieszczeń biurowych, jest niedopasowanie aranżacji do specyfiki danej branży oraz potrzeb pracowników. Zastosowanie uniwersalnego układu przestrzennego, który świetnie sprawdzi się w firmie IT lub call-center, w przypadku siedziby architektów lub innej gałęzi kreatywnej jest ogromnym błędem. Kluczem jest tutaj poznanie oczekiwań i specyfiki zawodu klienta.

 

Kolejnym niedopatrzeniem jest niedopasowanie założeń koncepcji do faktycznych warunków i charakterystyki obiektu. Ma to szczególne znaczenie w budynkach adaptowanych na przestrzeń firmową — takich jak obiekty pofabryczne czy stare kamienice. Warto w tym przypadku powstrzymać się od nadmiernego dzielenia i ograniczania przestrzeni, skłaniając się w kierunku pomieszczeń typu open space, jeśli tylko specyfika pracy na to pozwala.

 

Nowoczesna przestrzeń do pracy powinna zostać również wzbogacona o miejsce do odpoczynku. Z tego rozwiązania korzysta coraz więcej korporacji, co pozytywnie wpływa na skupienie i samopoczucie personelu. Dedykowana strefa relaksu, pokój drzemek czy też wydzielona i dobrze wyposażona kuchnia to obecnie standard.

 

Unikaj tych błędów — projektowanie pomieszczeń biurowych

Powyższe wskazówki pozwolą Ci uniknąć najczęstszych błędów przy projektowaniu pomieszczeń biurowych. Koniecznie sprawdź także naszą ofertę mebli oraz wyposażenia dla firm, wykonywanego na zamówienie. Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

0
Feed

Zostaw komentarz