Szafa przesuwna czy otwierana? Którą wybrać

Urządzając dom lub mieszkanie siłą rzeczy stajemy w obliczu wielu mniej lub bardziej istotnych decyzji. Ta pierwsza grupa to chociażby selekcja dodatków, ustawienie kanapy czy też kolor zasłon. Rodzaj szafy bez wątpienia jest jednak wyborem ważnym, gdyż w dużej mierze wpływa nie tylko na komfort i wygodę domowników, ale także na funkcjonalność całego pomieszczenia. Poniżej podpowiadamy, co musisz wiedzieć o dwóch najpopularniejszych rozwiązaniach, czyli o modelu przesuwnym i otwieranym.

 

Szafa przesuwna czy otwierana — co wybrać?

Klasycznie otwierane szafy, mimo pozornej prostoty, bez wątpienia mają wiele zalet. W końcu sprawdzone i nieskomplikowane rozwiązania często są najskuteczniejsze. W przypadku modeli z drzwiczkami mowa tutaj o szczególnym komforcie w momencie, gdy o dostęp do swojej kolekcji ubrań zabiega kilka osób jednocześnie — każda sekcja działa tutaj niejako indywidualnie, więc użytkownicy nie będą sobie przeszkadzać. Ma to znaczenie zarówno w sypialni, jak i na przykład w przestrzeni biurowej.


Jeśli chodzi natomiast o wariant przesuwny, największą zaletą bez wątpienia jest tutaj oszczędność miejsca. Skrzydła nie wymagają dodatkowej przestrzeni, by swobodnie się poruszać, przez co jest to świetny wybór w przypadku wszelkiego rodzaju wnęk, wąskich korytarzy czy pomieszczeń o niewielkim metrażu. Ta opcja pozwala maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce i sprawdzi się w nawet najtrudniej dostępnych zakamarkach. W przypadku propozycji wykonywanych na wymiar daje Ci to jeszcze większą swobodę aranżacyjną.


W gruncie rzeczy jest to jednak wybór bardzo indywidualny, uzależniony od szeregu czynników i preferencji klienta. Jedno jest jednak pewne — wybierając meble na wymiar, zyskujesz pewność, że znacznie lepiej wkomponują się one w Twoją własną wizję idealnego wnętrza!

 

Otwierane i przesuwne szafy na wymiar — Poznań i okolice

Znasz już najważniejsze zalety modeli przesuwnych i otwieranych — nie czekaj dłużej i zacznij odkrywać naszą ofertę szaf na wymiar, którą znajdziesz w dedykowanej sekcji naszej strony internetowej. Zapraszamy również do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości

0
Feed

Zostaw komentarz