Szafy na wymiar czy wolnostojące - które lepsze?

Każdy dom potrzebuje miejsca, w którym możemy schować i uporządkować ubrania. W popularnych marketach istnieje wiele modeli szaf, które projektowane są z myślą o tzw. “typowym” mieszkaniu. Tego typu rozwiązania często nie spełniają jednak wszystkich potrzeb Klientów, gdyż wolnostojący mebel o ustandaryzowanych wymiarach nie zawsze pasuje do wystroju i parametrów wnętrza. Jeśli posiadamy specjalną wnękę, wybór odpowiedniego rozwiązania staje się znacznie prostszy, gdyż dopasowujemy je do konkretnego miejsca. Co jednak zrobić, gdy nie mamy takiego udogodnienia?

 

Dopasowanie mebla wolnostojącego

Podstawową różnicą, która dzieli szafy na wymiar od tych dostępnych w marketach jest możliwość dokładnego dopasowania tych pierwszych do dowolnego pomieszczenia. Coraz rzadziej Klienci decydują się na toporne i ciężkie meble dla wielu pokoleń, zastępując je lekkimi konstrukcjami, dostosowanymi do swoich osobistych potrzeb. Przeznaczona do wykorzystania w konkretnym pomieszczeniu konstrukcja wolnostojąca pozwoli odpowiednio zagospodarować przestrzeń i umożliwi wygodne korzystanie z całego pokoju.

 

Dlaczego tak ważne jest zamówienie szafy na wymiar?

Standardowe szafy dostępne w marketach oraz sklepach meblarskich odpowiadają zwykle “typowym” wymiarom mieszkania. Coraz częściej jednak deweloperzy decydują się na projekty o różnorodnych parametrach, rezygnując z najpopularniejszych rozwiązań i zastępując je tymi najbardziej opłacalnymi. Oznacza to jednak, że umieszczenie w nich standardowych mebli wolnostojących może znacznie obniżyć jakość przestrzeni i stworzyć wiele trudnodostępnych luk lub kątów. Dlatego właśnie tak ważne jest zamówienie specjalnych modeli, wykonywanych specjalnie dla Państwa.

 

Dostosowanie mebla wolnostojącego do własnych potrzeb

Wybór wygodnej szafy jest niezwykle ważny, gdyż zależy od niego często komfort w całym mieszkaniu. Jeśli zatem posiadają Państwo miejsce na niewielką garderobę i chcą poświęcić czas na dokładne dobranie każdej półki, zdecydowanie polecamy zagospodarowanie jej zgodnie ze swoimi potrzebami. Jeśli jednak zależy Państwu na najlepszym meblu wolnostojącym, proponujemy dopasowanie go do wymiarów przeznaczonego na niego pomieszczenia.

0
Feed

Zostaw komentarz