faq

dobrych rad nigdy nie za dużo

FAQ - Czyli najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto zamówić meble na wymiar?

Największą zaletą zakupu mebli na wymiar, zarówno do kuchni, jak i biura czy sypialni jest fakt, że daje to możliwość całkowitego zagospodarowania wolnej przestrzeni. Meble na zamówienie będą wykonane tak, aby nie tylko estetycznie się prezentowały, ale także były funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Wszystkie naczynia lub akcesoria kuchenne będą mogły znajdować się „pod ręką”. W biurze najważniejsze dokumenty będzie można umieścić w jednym miejscu, dzięki czemu zaoszczędzi się czas na szukanie segregatorów i teczek zgromadzonych w małych szafkach. Półki w szafach wnękowych będą natomiast rozmieszczone w ten sposób, aby mogły pomieścić zarówno większe, jak i mniejsze przedmioty. Najważniejsze jest jednak to, że meble na wymiar wykonane są dokładnie tak, jak chcą tego nasi Klienci.

 


Jakie kolory będą pasować do moich wnętrz?

Podczas wyboru kolorystyki ścian, podłóg lub dekoracji, warto wziąć pod uwagę różne czynniki, jak rozmiar czy przeznaczenie pomieszczenia. Inne barwy będą bowiem pasowały do kuchni, inne do salonu, a jeszcze inne do sypialni. W małych pomieszczeniach lepiej zastosować jasne kolory, aby mogły one optycznie powiększyć pokój. W większych mogą być natomiast zastosowanie ciemniejsze odcienie.

 

 

Który styl jest najlepszy?

Nie sposób wybrać „najlepszego stylu”, ponieważ każdy lubi coś innego. Można wybrać zarówno nowoczesną, jak i klasyczną stylistykę. Nasza firma wykonuje meble biurowe, kuchenne, szafy na wymiar oraz wiele innych mebli w odmiennej postaci – poczynając od eleganckich, tradycyjnych wzorów, przez rustykalne i prowansalskie meble, aż po awangardowe połączenia i kontrastowe kolory. Wszystko zależy przede wszystkim od gustu i oczekiwań właściciela. My jedynie doradzamy najkorzystniejsze rozwiązania.

 

 

Z jakich materiałów wykonywane są meble w firmie GE-MAR?

Proponujemy rozwiązania na miarę zróżnicowanych wymagań naszych Klientów, wykorzystując szeroką gamę materiałów, poczynając od drewna i rattanu, przez wiórowe płyny, na laminatach kończąc. Do realizacji swoich zleceń wykonujemy także lakierowane płyty MDF lub naturalne okleiny. W naszej ofercie widnieje również propozycja na dekoracyjne panele szklane, na których może znaleźć się dowolna grafika lub zdjęcie wysokiej jakości. Panele szklane najczęściej montuje się w kuchni, pomiędzy kuchennymi szafkami, ale także jako element dekoracyjny drzwi przesuwanych w szafach.

 

 

Czy istnieją jakieś zasady w zakresie wyposażenia kuchni?

Podczas aranżacji kuchni warto zastosować się do zasady 5 stref: przechowywania, robienia zapasów, przygotowywania, gotowania oraz zmywania. Dla osób praworęcznych, strefy te należy zaplanować zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, natomiast dla osoby leworęcznej odwrotnie. W poszczególnych strefach należy zaplanować odpowiednie ustawienie urządzeń i mebli kuchennych, np. strefa przygotowania powinna znajdować się na blacie pomiędzy zlewozmywakiem a płytą/kuchenką do gotowania. W szafkach pod tym blatem kuchennym praktycznym rozwiązaniem będzie przechowywanie sztućców roboczych, desek do krojenia, misek, mikserów oraz przypraw.

 

 

Czy podobne zasady stosuje się w aranżacji biura?

Nie są to ściśle określone zasady, jednak z naszego doświadczenia zalecamy Klientom przemyślenie kilku ważnych czynników, takich jak: funkcjonalność, wygoda oraz styl. Odpowiednie połączenie tych trzech aspektów pozwoli nie tylko na poprawę jakości pracy, ale także polepszenie samopoczucia. Meble biurowe powinny być tak ustawione, aby każdy użytkownik mógł stosować je w bezpieczeństwie i komforcie. Oczywiście niezwykle ważne jest także dobranie mebli zgodnie z zasadami BHP.

 

 

Czy w firmie GE-MAR można dokonać zakupów na raty?

Oczywiście! Dostosowujemy swoją ofertę do potrzeb każdego Klienta, dlatego współpracujemy z bankiem Credit Agricole – dzięki tej propozycji nasi Klienci otrzymują pożyczkę na zakup mebli w oprocentowaniu wynoszącym jedynie 0,5 - 0,8% w skali miesiąca.

 

 

Czy wykonywane przez GE-MAR pomiary są płatne?

W naszej firmie pomiary są całkowicie bezpłatne. Staramy się nieustannie wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, dlatego proponujemy właśnie takie rozwiązania. Dokonujemy bezpłatnych, jednak zawsze profesjonalnych i precyzyjnych pomiarów. Oprócz tego, nasi Klienci mogą skorzystać także z darmowej wyceny oraz stworzenia projektu ich wnętrz.

 

 

Czy muszę mieć pomysł na wygląd swoich wnętrz, żeby skorzystać z usług GE-MAR?

Do naszej firmy zgłaszają się Klienci, którzy posiadają już ogólną koncepcję na wystrój wnętrz, ale współpracujemy również z takimi, którzy chcą coś zmienić w swoim domu czy biurze, jednak nie wiedzą dokładnie jaki styl ich interesuje. Zawsze przedstawiamy różne propozycje, spośród których Klient może wybrać odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Pozwala to na sprecyzowanie potrzeb naszych Klientów i realizację ich wymagań, a niekiedy również spełnienie ich wieloletnich marzeń o posiadaniu pięknych wnętrz.

 

 

Jak wygląda współpraca z firmą GE-MAR?

Cały proces rozpoczynamy od pomiarów przeprowadzanych w domu lub biurze Klienta. Możemy ominąć ten punkt, jeśli Klient dostarczy nam własne, wstępne wymiary. Następnie tworzony jest projekt oraz wycena całego przedsięwzięcia. W celu dopracowania szczegółów spotykamy się z naszymi Klientami, podpisujemy umowę, sprawdzamy ponownie wymiary pomieszczeń i mebli, a następnie montujemy zamówione meble.

 

 

Jeśli w FAQ nie znaleźli Państwo wszystkich, interesujących Państwa informacji, chętnie odpowiemy telefonicznie bądź mailowo. Weźmiemy pod uwagę wszystkie sugestie, gdyż zależy nam na przygotowaniu najbardziej korzystnej i optymalnej oferty – czekamy zatem na kontakt z Państwa strony!